FSS | Fast Shipping System 35 Yıllık Tecrübe İngilizce

Intermodal Taşımacılık

Intermodal Taşımacılık ile optimum sürede, çevreci çözümler ile hızlı, etkili ve güvenilir ulaşım hizmeti sunmaktayız.

Intermodal taşımacılık, aynı taşıma aracı ile, iki veya daha fazla taşımacılık modu kullanılarak yapılan ve mod değişimlerinde araç içindeki yüklerin herhangi bir elleçlemeye tâbi tutulmadığı taşıma şeklidir.

Intermodal Taşımacılığın Avantajları

Intermodal taşımacılık doğal kaynakların hızla tükendiği günümüzde daha az karbon, daha az partikül, daha az NOX salımı ve daha az dizel yakıt tüketimi gibi çevreye avantajlardan ötürü tüm dünyada özellikle tercih edilen bir taşımacılık modelidir.

Intermodal, kullanılan güzergahların değiştirilmesiyle karayolunun daha az kullanılmasına olanak sağlar. Gürültü kirliliğinin azaltılması, müşterilere güvenilir varış zamanı bildirimi sağlanması, karayolundaki olası trafik, gümrük geçişlerinden etkilenilmemesi, planlama açısından daha yalın süreçler oluşturulması, karar verme süreçlerinin sistemde oluşturulmuş sabit kalkış saatleri üzerinden kolaylaştırılması, hizmet kalitesi standardizasyonun artması, büyük ölçekli projelerde hizmet sunmayı ve planlamayı kolaylaştırması gibi önemli avantajları vardır.

İşletmenizin ihtiyaçlarına en uygun çözümü bulamadınız mı? FSS Lojistik, 35 Yıllık Tecrübesiyle Çözüm Ortağınız!